Dagens Double
fredag 8. november 20:30Reklamelink | 18+ | Spil ansvarligt | StopSpillet: 70 22 28 25 | Selvudelukkelse: ROFUS.nu
Vil du se andre gode fiduser?
Kort Analyse
Det er en forbistret lang tur fra Freiburg til stadion hos Union Berlin, og omvendt selvfølgelig, men turen synes at gå hårdest ud over Freiburg.
De vandt nemlig ingen af deres foregående syv besøg hos Union. I det hele taget vandt Freiburg blot to af de seneste 12 opgør mod Union, som åbenbart ofte har en spillestil, der gør lidt nas på sydtyskerne.
Der er godt gang i Auxerres udekampe, som de har spillet fem af i denne sæson.
I alle fem indkasserede de mindst to mål. De seneste fire bød i alt på fire, fem, fire og fire kasser.
Marseille ligger heller ikke på den lade side, hvad mål angår, for deres kampe har indtil videre kastet et snit på 3.5 mål af sig. Vi går efter flere mål.