Dagens Fidus

Danmark, 3F Superliga Silkeborg - Sønderjyske Spilstop: mandag 19. juli 19:00
Udfald 1 Odds 2.05

Reklamelink | 18+ | Spil ansvarligt | StopSpillet: 70 22 28 25 | Selvudelukkelse: ROFUS.nu

Vil du se andre gode fiduser?

Kort Analyse

Superligaen er allerede godt igang og mandags kampen er en tur til Jysk Park i Silkeborg og det er vel to hold vi må forvente skal kæmpe deres sag for overlevelse i denne sæson, Silkeborg som har solgt deres bedste spiller Magnus Mattsson, der er rykket til NEC Nijmegen og Kent Nielsen har hentet nogen rutineret kræfter ind.

Sønderjyske har ikke spillet godt i deres opvarmnings kampe og der er stadigvæk rystelser efter Glen Riddersholm stoppede i klubben, nu hedder manden Michael Boris, og der er helt sikkert godt gang i svingdøren i Sønderjyske på alle fronter og det vil tage tid før man ser resultatet af familien Platek projektet.

Jeg ser opstarten som svær for Sønderjyske og vælger at satse på en Silkeborg sejr.

Bud på startopstillinger:
Silkeborg IF (4-3-2-1): Larsen – Carstensen, Salquist, Calisar, Dahl – Kaalund, Brink, Klynge – Jørgensen, Vallys – Lind

SønderjyskE (4-3-3): Thomas – Holm, Gartenmann, Kanstrup, Dal Hende – Vinderslev, Mpindi, Albæk – Frederiksen, Jacobsen, Finne

Følg vores sociale medier:

Nyeste spilforslag fra
Penge I Banken

Følg med i vores bedste spilforslag på YouTube, hvor Jacob Hansen guider dig gennem aktuelle storkampe med de bedste spilforslag til hver kamp.
Nye Expekt

Velkomstbonus

Spil dig til 1000 kr. freebet
18+, regler & vilkår gælder*, Spil ansvarligt, Rofus.nu, StopSpillet.dk